Putování za varhanami litoměřické diecéze

Od našich členů z litoměřické diecéze přinášíme dokumentární cyklus o varhanách této diecéze (https://www.dltm.cz/dokumentarni-cyklus-putovani-za-varhanami-litomericke-dieceze2).

 

Putování za varhanami litoměřické diecéze, 7. díl

Sedmý díl nás zavede do Března u Chomutova, do kostela, který fungoval jako skladiště a kde byly varhany v dezolátním stavu. Vypadalo to, že se už nikdy neozvou. O tom, jak se varhany podařilo zachránit, promluví Radek Rejšek a na překrásný barokní nástroj zahraje Přemysl Kšica.

7. díl, Full HD, celkový čas: 37:04, kamera, režie, scénář, střih: Jan Slavík, hudba, zvuk a postprodukce: Vít Janata, pořadem provází diecézní organolog Radek Rejšek.

Putování za varhanami litoměřické diecéze, 6. díl

Zajímavý příběh o varhanách, jejich odcizených píšťalách a následnou částečnou rekonstrukcí, nás zavede do kostela sv. Václava v Třebívlicích. Pořadem provází diecézní organolog Radek Rejšek.

6. díl, kostel sv. Václava v Třebívlicích. producent: Diecéze litoměřická, pořadem provází: Radek Rejšek. Kamera, střih, režie: Jan Slavík. Hudba, zvuk, výsledný mix: Vít Janata, (c) 2022.

 

Putování za varhanami litoměřické diecéze, 5. díl

O tom, co je vše nutné provést při rekonstrukci varhan v kostele sv. Jiljí v Křinci, si v tomto dílu vypráví diecézní organolog Radek Rejšek s varhanářem Ing. Martinem Poláčkem a to nejen na křineckém kůru, ale i v jeho dílně.

5. díl, producent: Diecéze litoměřická, pořadem provází: Radek Rejšek. Kamera, střih, režie: Jan Slavík. Hudba, zvuk, výsledný mix: Vít Janata, (c) 2020.

 

Putování za varhanami litoměřické diecéze, 4. díl

Kostel sv. Jiljí v Bezdězu ukrývá pozoruhodné varhany od Johanna Gottlieba Tamitia, který na našem území postavil velmi málo nástrojů. O historii obce, kostela a o samotných varhanách hovoří a pořadem provází Radek Rejšek, diecézní organolog.

4. díl, producent: Diecéze litoměřická, pořadem provází: Radek Rejšek. Kamera, střih, režie: Jan Slavík. Hudba, zvuk, výsledný mix: Vít Janata, (c) 2019.

 

Putování za varhanami litoměřické diecéze, 3. díl

Ve třetím díle se dostáváme na Nymbursko do obce Rožďalovice, která má historii až ve XIII. století a v místním kostele sv. Havla se nacházejí pozoruhodné varhany, od nichž ale není známý jejich autor...

3. díl, producent: Diecéze litoměřická, pořadem provází: Radek Rejšek. Kamera, střih, režie: Jan Slavík. Hudba, zvuk, výsledný mix: Vít Janata, (c) 2019.

 

Putování za varhanami litoměřické diecéze, 2. díl

Druhá část dokumentárního cyklu věnovaného památným varhanám Diecéze litoměřické nás zavede do obce Holany, kde se seznámíme s místní obcí, okolím a historickými barokními varhanami v kostele sv. Maří Magdalény, a podíváme se také do nedaleké obce Zahrádky.

2. díl, producent: Diecéze litoměřická, pořadem provází: Radek Rejšek, kamera, střih, režie: Jan Slavík, hudba, zvuk, výsledný mix: Vít Janata, (c) 2018.

 

Putování za varhanami litoměřické diecéze, 1. díl

V prvním dílu nového dokumentárního cyklu jsme se vydali do kostela Panny Marie Vítězné v Řepíně, kde se na kůru nachází velmi zajímavé varhany od Josefa Predigera z Albrechtic.

1. díl, producent: Diecéze litoměřická, pořadem provází: Radek Rejšek, kamera, střih, režie: Jan Slavík, hudba, zvuk, výsledný mix: Vít Janata, (c) 2018.

 

Za Vaši finanční pomoc, kterou podpoříte záchranu varhan v litoměřické diecézi, předem děkujeme.

Číslo účtu: 2111822567/2700